Odpovědi na nejčastější otázky ohledně oddlužení

Nenašli jste odpověď na svoji otázku?

Pokud jste v předchozích odpovědích nenašli informace, které potřebujete, nebojte se nám napsat.

Uděluji souhlas s využitím svých osobních údajů pro účely kontaktování mé osoby v souvislosti s poskytováním právních služeb.
Seznámil/a jsem se s Ochranou osobních údajů v rámci poskytování služeb Advokátní kanceláří Solvia, s.r.o.

Zodpovězené otázky

Ivana, 15.1.2018
Dobrý den, jsem v oddlužení od března 2014, vše probíhá standardně, ale naskytl se mi problém. Bydlím v podnájmu a do konce října tohoto roku se musím vystěhovat, protože majitelé byt prodali. V případě, že bych nesehnala bydlení, je možné zažádat o předčasné ukončení oddlužení? Mám splaceno více, než 50% a jsem sama. Zaměstnaná jsem. Děkuji za odpověď.
Dobrý den,

předně bych Vám chtěl poděkovat za zájem o naše služby.

K Vašemu dotazu - oddlužení může skončit dříve než za pět let pouze za předpokladu, že se Vám podaří uhradit 100 % závazků. Máte-li již ale uhrazeno více než 50 % dluhů, je možné soud požádat o snížení výše splátky oddlužení či vynechání jedné či více splátek oddlužení právě za účelem obstarání nového bydlení.

V případě Vašeho zájmu o právní pomoc s řešením Vašich dluhů se, prosím, neváhejte kdykoliv obrátit přímo na mé telefonní číslo 608 313 113 (stačí mě pouze prozvonit, obratem Vám zavolám na naše náklady zpět) nebo na e-mail: nemamdluhy@nemamdluhy.cz.

S pozdravem


Mgr. Tomáš Souček
​Advokátní kancelář Solvia, s.r.o.​
www.nemamdluhy.cz

Renata, 12.1.2018
Dobry den mam financni problemy a uvazuji o oddluzeni mam dotaz jestli se do vydelku pocita i muj vdovsky a invalidni duchod a vlastnim nemovitost ve ktere s dcerou bydlime a maminka mi prepsala byt v kerem ale zatim do jeji smrti bydli ona.Nemuzou mi nektery byt sebrat? dekuji za odpoved.
Dobrý den,

do oddlužení by se započítaly příjmy z obou Vašich důchodů, tedy jak z vdovského, tak z invalidního a případně také z pracovního poměru, příp. brigády. Co se týká Vašich nemovitostí, tak v průběhu insolvence by mohlo dojít k jejich prodeji. Tato oblast je poměrně složitá, takže by bylo vhodné zjistit podrobnější informace telefonicky či osobně.

V případě dalších dotazů mě neváhejte kontaktovat buď e-mailem, nebo na telefonním čísle 775 35 00 25.

S přáním pěkného dne


Mgr. Bc. Alena Horynová
Advokátní kancelář Solvia, s.r.o.
www.nemamdluhy.cz

JIŘÍ R., 10.1.2018
Dobrý den,
chci se optat co to stojí, já nezvládám splácet své pohledávky, nekdy ted dojde asi k exekuci, mam datovou schranku tak se vse dovim za vcasu ale musim znat castku co to bude stat, protoze nemam moc penez, scimz asi pocitate.ale jste sročko takže to něco stát asi bude.. chtěl bych znát částku. zatím to vypadá že dlužím asi 400k.
Vážený pane,

děkujeme, že jste se se svým dotazem obrátil právě na naši advokátní kancelář.

Cena za sepis a podání návrhu na povolení oddlužení na soud je dána zákonem, a to pro jednotlivce ve výši 4.000,- Kč + DPH a pro manžele ve výši 6.000,- Kč + DPH.

V případ dalších dotazů mě neváhejte kontaktovat.

S přáním pěkného dne


Mgr. Bc. Alena Horynová
Advokátní kancelář Solvia, s.r.o.
www.nemamdluhy.cz

Josef, 6.1.2018
Dobrý den , před dvěma měsíci jsem doplatil svou insolvenci ( 100%) , chtěl bych se zeptat zda li insolvenční správce má nějakou lhůtu na podání konečné správy na soud aby mi následně soud mohl řádně ukončit insolvenční řízení . Chtěl bych už to mít konečně všechno za sebou ale jak jsem už psal ze začátku tak jsou to už 2 měsíce a na soud ještě stále nebylo od mého správce nic odesláno. Mě na tento dotaz správce také neodpověděl. Děkuji za odpověď.
Dobrý den,

děkujeme za Váš dotaz ohledně insolvence.

Pokud insolvenční správce na Váš dotaz nereaguje, doporučuji Vám obrátit se se svým požadavkem na insolvenční soud, který rozhodne o splnění Vašeho oddlužení a osvobození od placení zbytku dluhů.

V případě jakýchkoliv dalších dotazů nás neváhejte kontaktovat.

S pozdravem


Mgr. Tomáš Souček
Advokátní kancelář Solvia, s.r.o.
www.nemamdluhy.cz

Tomáš O., 2.1.2018
Dobrý den chci se zeptat když chci podat navrh na oddluženi a mam auto ktere je psane na mou osobu přijdu o něj??
Vážený pane,

k Vašemu dotazu ohledně oddlužení Vám sděluji, že záleží na tom, zda Vám bude oddlužení schváleno ve formě plnění splátkového kalendáře nebo zpeněžení majetkové podstaty, dále pak na tom, zda je Vaše vozidlo předmětem zajištění nějakého závazku.

V případě jakýchkoliv dotazů se, prosím, neváhejte kdykoliv obrátit přímo na mé telefonní číslo ​​608 313 113 (stačí mě pouze prozvonit, obratem Vám zavolám na naše náklady zpět) nebo na e-mail: ​​nemamdluhy@nemamdluhy.cz.

S pozdravem


Mgr. Tomáš Souček
Advokátní kancelář Solvia, s.r.o.
​​www.nemamdluhy.cz

Jaroslav, 12.12.2017
dobry den mužu jit do insolvence kdiš sem v skušebni dobe
Dobrý den,

děkujeme, že jste se se svým dotazem ohledně osobního bankrotu obrátil právě na naši advokátní kancelář.

O insolvenci (myšleno spíše oddlužení) můžete zažádat, i když jste ve zkušební době, toto konkrétně není zákonem nijak upraveno. Jsou však jiné podmínky, které je potřeba splnit, aby Vám bylo oddlužení schváleno. Insolvence je proces, který je poměrně složitý a je lepší se o Vaší situaci a o tom, zda byste splňoval podmínky oddlužení, pobavit osobně či po telefonu.

Kontaktujte mě proto, prosím, na telefonním čísle 775 35 00 25 (stačí prozvonit a zavolám Vám zpět) a probereme vaši situaci a možnosti jejího řešení.

S přáním pěkného dne


Mgr. Bc. Alena Horynová
Advokátní kancelář Solvia, s.r.o.
www.nemamdluhy.cz

Lenka K., 9.12.2017
Dobrý den , Prosím o informaci jaká je nejmenší možná hranice pro oddlužení. Děkuji
Vážená paní,

děkujeme, že jste se se svým dotazem ohledně insolvence obrátila právě na naši advokátní kancelář.

Nejmenší možná hranice pro oddlužení není zákonem stanovena. Při nižším dluhu (např. 50.000,- Kč) se však insolvence nemusí vyplatit, neboť v rámci insolvenčního řízení hradíte mj. odměnu insolvenčnímu správci, která činí 1.089,- Kč měsíčně, což dělá za 5 let 65.340,- Kč. Je tedy důležité zhodnotit, zda je pro Vás i za uvedených okolností osobní bankrot vhodným řešením.

S přáním pěkného dne


Mgr. Bc. Alena Horynová
Advokátní kancelář Solvia, s.r.o.
www.nemamdluhy.cz

Milan C., 24.11.2017
Dobrý den,
rád bych se zeptal na finanční částku za Vaše služby, jelikož jsem v takových dluzích a nevině, že máme sotva na živobití
Děkuji za odpověď
Vážený pane Cakle,

děkujeme, že jste se se svým dotazem ohledně osobního bankrotu obrátil právě na naši advokátní kancelář.

Cena za sepis a podání návrhu na povolení oddlužení je dána zákonem, a to u jednotlivce ve výši 4.000,- Kč + DPH a u manželů 6.000,- Kč + DPH. Tuto částku si uplatňujeme v rámci insolvenčního řízení a je nám hrazena ze splátkového kalendáře oddlužení.

Předně je důležité zhodnotit, zda splňujete podmínky pro oddlužení, které jsou stanoveny zákonem.

V případě zájmu o bližší informace mě neváhejte kontaktovat na telefonním čísle 775 35 00 25 (stačí prozvonit a zavolám Vám zpět) nebo mailem na nemamdluhy@nemamdluhy.cz.

S přáním pěkného dne


Mgr. Bc. Alena Horynová
Advokátní kancelář Solvia, s.r.o.
www.nemamdluhy.cz

Jan Kuchař, 8.3.2016
Dobrý den. Po jaké době mužu požádat o osobní bankrot po druhé. Pokud je to možné? Byl mi odebrán a bylo mi řečeno že znovu mužu požadat za 5 let.. Je to pravda? Děkuji za opověd.. Kuchař Jan
Dobrý den pane Kuchaři,

děkujeme za Váš dotaz. Pokud bylo Vaše předchozí insolvenční řízení pravomocně ukončeno, je možné podat návrh na povolení oddlužení znovu, tedy znovu požádat o osobní bankrot, jak píšete. Není pravdou, že byste musel čekat dalších pět let. Pokud splňujete podmínky pro oddlužení, určitě bych Vám doporučil podat návrh na povolení oddlužení k insolvenčnímu soudu co nejdříve, neboť nyní Vám zcela zbytečně závazky narůstají o příslušenství a vystavujete se riziku provedení exekuce na Váš majetek.

Je pravdou, že dříve insolvenční soud tuto skutečnost z hlediska poctivosti záměru posuzoval, nicméně toto ustanovení (§ 395 odst. 3 písm. a) insolvenčního zákona) bylo z textu insolvenčního zákona s účinností od 1. ledna 2014 vypuštěno.

V případě jakýchkoliv dalších dotazů se prosím neváhejte obrátit přímo na​ mé ​telefonní číslo 608 313 113 (stačí ​mě ​pouze prozvonit, obratem Vám zavolám na naše náklady zpět) nebo na e-mail: nemamdluhy@nemamdluhy.cz.

S přáním pěkného dne


Mgr. Tomáš Souček​​
právní oddělení
Nemámdluhy s.r.o.
www.nemamdluhy.cz

Tomáš Malinský, 10.2.2016
Dobrý den, když už je celková částka udaná soudem při insolvenci již uhrazena, tak bych se chtěl zeptat jak by měl vypadat dopis na soud o žádosti na oddlužení.
Děkuji předem za odpověď.

S pozdravem Tomáš Malinský
Dobrý den pane Malinský,

děkujeme za Váš dotaz. Zřejmě máte na mysli návrh na osvobození od placení dosud neuspokojených pohledávek. Sepsání takového návrhu jsme schopni pro Vás zajistit. Pokud byste měl zájem, neváhejte se obrátit přímo na​ mé ​telefonní číslo 608 313 113 (stačí ​mě ​pouze prozvonit, obratem Vám zavolám na naše náklady zpět) nebo na e-mail: nemamdluhy@nemamdluhy.cz.

S přáním pěkného dne


Mgr. Tomáš Souček​​
právní oddělení
Nemámdluhy s.r.o.
www.nemamdluhy.cz